Jalkapallo-ottelut televisiossa tänään

  • Tilaus: 
  •  
Pelit tänään keskiviikko, 25.5.2022
Europa Conference League Europa Conference League
22:00
  • Final
AS Roma AS Roma Feyenoord Feyenoord
  • Viaplay.fi
  • V Sport2 Suomi
  • V Sport Ultra HD
Liga noruega Liga noruega
19:00
Odd Odd Sandefjord Sandefjord
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Viking FK Viking FK HamKam HamKam
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Aalesunds FK Aalesunds FK FK Jerv FK Jerv
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Bodø/Glimt Bodø/Glimt Stromsgodset IF Stromsgodset IF
  • Discovery+
  • Ruutu
21:00
Lillestrøm SK Lillestrøm SK Valerenga Valerenga
  • Discovery+
  • Ruutu
Regionalliga Regionalliga
20:00
VFV 06 Hildesheim VFV 06 Hildesheim Teutonia Ottensen Teutonia Ottensen
  • OneFootball
Serie C Serie C
20:00
  • Play-Off
Catanzaro Catanzaro Padova Padova
  • OneFootball
22:00
  • Play-Off
FeralpiSalò FeralpiSalò Palermo SSD Palermo SSD
  • OneFootball
Huomenna torstai, 26.5.2022
1. Divisjon 1. Divisjon
19:00
IK Start IK Start Raufoss Fotball Raufoss Fotball
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Mjondalen IF Mjondalen IF Ranheim Fotball Ranheim Fotball
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Åsane Fotball Åsane Fotball Grorud IL Grorud IL
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Bryne FK Bryne FK Stabaek Stabaek
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Skeid Skeid Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Fredrikstad Fredrikstad KFUM Oslo KFUM Oslo
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
IL Stjørdals-Blink IL Stjørdals-Blink Sogndal Sogndal
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Kongsvinger Kongsvinger SK Brann SK Brann
  • Discovery+
  • Ruutu
Danish Cup Danish Cup
16:00
  • Final
OB OB FC Midtjylland FC Midtjylland
  • Viaplay.fi
Eredivisie Eredivisie
21:00
Vitesse Vitesse AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  • Viaplay.fi
Liga noruega Liga noruega
19:00
Rosenborg Rosenborg Haugesund Haugesund
  • Ruutu
21:00
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 Molde Molde
  • Ruutu
Perjantai, 27.5.2022
Danish Women's League Danish Women's League
20:00
Brondby IF Brondby IF Nordsjælland Nordsjælland
  • Viaplay.fi
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
18:30
PK-35 Vantaa PK-35 Vantaa PK-35 PK-35
  • Ruutu
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
19:00
Riga FC Riga FC RFS Riga RFS Riga
  • OneFootball
Lauantai, 28.5.2022
Champions League Champions League
22:00
  • Final
Liverpool Liverpool Real Madrid Real Madrid
  • C More Sport 1
  • MTV3
Danish Women's League Danish Women's League
14:00
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Kolding IF Kolding IF
  • Viaplay.fi
Dansk 1. Division Dansk 1. Division
15:30
Esbjerg fB Esbjerg fB Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  • Viaplay.fi
15:30
HB Køge HB Køge Hobro IK Hobro IK
  • Viaplay.fi
15:30
Fremad Amager Fremad Amager Vendsyssel FF Vendsyssel FF
  • Viaplay.fi
  • C More Suomi
K League 1 K League 1
13:00
Suwon FC Suwon FC Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  • OneFootball
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
14:00
HJK Helsinki HJK Helsinki KuPS KuPS
  • Ruutu
14:00
HPS HPS FC Ilves FC Ilves
  • Ruutu
14:00
NJS NJS ONS ONS
  • Ruutu
League Two League Two
18:00
  • Play-Off Final
Mansfield Town Mansfield Town Port Vale Port Vale
  • Viaplay.fi
  • V Sport2 Suomi
Liga noruega Liga noruega
17:00
HamKam HamKam Odd Odd
  • Discovery+
19:00
Stromsgodset IF Stromsgodset IF Viking FK Viking FK
  • Discovery+
Liga sueca Liga sueca
16:00
IFK Göteborg IFK Göteborg GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
16:00
Mjällby AIF Mjällby AIF Kalmar FF Kalmar FF
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
18:00
BK Häcken BK Häcken IK Sirius FK IK Sirius FK
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
Superettan Superettan
14:00
IK Brage IK Brage Norrby IF Norrby IF
  • Discovery+
14:00
Trelleborgs FF Trelleborgs FF Landskrona BoIS Landskrona BoIS
  • Discovery+
16:00
Västerås SK Västerås SK Halmstads BK Halmstads BK
  • Discovery+
16:00
Östers IF Östers IF Jönköpings Södra Jönköpings Södra
  • Discovery+
18:00
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna Östersunds FK Östersunds FK
  • Discovery+
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
15:00
FK Liepaja FK Liepaja Valmiera FC Valmiera FC
  • OneFootball
16:00
BFC Daugavpils BFC Daugavpils FK Auda FK Auda
  • OneFootball
18:30
FK Metta FK Metta SK Super Nova SK Super Nova
  • OneFootball
Veikkausliiga Veikkausliiga
17:00
AC Oulu AC Oulu SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  • Ruutu
17:00
FC Haka FC Haka Lahti FC Lahti FC
  • Ruutu
17:00
FC Inter Turku FC Inter Turku FC Ilves FC Ilves
  • Ruutu
Sunnuntai, 29.5.2022
1. Divisjon 1. Divisjon
16:00
Sogndal Sogndal Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  • Discovery+
  • Ruutu
16:00
Bryne FK Bryne FK IK Start IK Start
  • Discovery+
  • Ruutu
16:00
Ranheim Fotball Ranheim Fotball Fredrikstad Fredrikstad
  • Discovery+
  • Ruutu
Championship Championship
18:30
  • Play-Off Final
Huddersfield Huddersfield Nottingham Forest Nottingham Forest
  • Viaplay.fi
  • V Sport2 Suomi
  • Ruutu
Damallsvenskan Damallsvenskan
PD
Örebro SK Örebro SK Eskilstuna United Eskilstuna United
  • Viaplay.fi
PD
FC Rosengard FC Rosengard Piteå IF Piteå IF
  • Viaplay.fi
PD
AIK Fotboll AIK Fotboll Linköpings FC Linköpings FC
  • Viaplay.fi
PD
BK Häcken BK Häcken Djurgårdens IF Djurgårdens IF
  • Viaplay.fi
PD
Kalmar FF Kalmar FF Hammarby Hammarby
  • Viaplay.fi
PD
Vittsjö GIK Vittsjö GIK Brommapojkarna Brommapojkarna
  • Viaplay.fi
PD
Umeå IK Umeå IK Kristianstads DFF Kristianstads DFF
  • Viaplay.fi
Danish Women's League Danish Women's League
14:00
HB Køge HB Køge FC Thy-Thisted Q FC Thy-Thisted Q
  • Viaplay.fi
Dansk 1. Division Dansk 1. Division
14:30
Lyngby Lyngby FC Fredericia FC Fredericia
  • Viaplay.fi
  • C More Suomi
14:30
AC Horsens AC Horsens Hvidovre IF Hvidovre IF
  • Viaplay.fi
  • C More Suomi
14:30
FC Helsingør FC Helsingør Nykøbing FC Nykøbing FC
  • Viaplay.fi
  • Discovery+
Liga noruega Liga noruega
19:00
Tromso Tromso Lillestrøm SK Lillestrøm SK
  • Discovery+
19:00
Molde Molde Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  • Discovery+
19:00
Haugesund Haugesund Aalesunds FK Aalesunds FK
  • Discovery+
19:00
Sandefjord Sandefjord Kristiansund Kristiansund
  • Discovery+
19:00
FK Jerv FK Jerv Sarpsborg 08 Sarpsborg 08
  • Discovery+
21:00
Valerenga Valerenga Rosenborg Rosenborg
  • Discovery+
Liga sueca Liga sueca
16:00
IFK Norrköping IFK Norrköping Elfsborg Elfsborg
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
16:00
Djurgårdens IF Djurgårdens IF Varbergs BoIS FC Varbergs BoIS FC
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
16:00
Degerfors IF Degerfors IF Malmö FF Malmö FF
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
18:30
Helsingborgs IF Helsingborgs IF AIK Fotboll AIK Fotboll
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
18:30
IFK Värnamo IFK Värnamo Hammarby Hammarby
  • VeikkausTV
  • Discovery+
  • Viaplay.fi
MLS MLS
01:00
Los Angeles FC Los Angeles FC San Jose Earthquakes San Jose Earthquakes
  • VeikkausTV
02:00
New York RB New York RB DC United DC United
  • VeikkausTV
02:00
Toronto FC Toronto FC Chicago Fire Chicago Fire
  • VeikkausTV
02:00
Atlanta United Atlanta United Columbus Crew Columbus Crew
  • VeikkausTV
02:30
CF Montréal CF Montréal FC Cincinnati FC Cincinnati
  • VeikkausTV
02:30
New England Revolution New England Revolution Philadelphia Union Philadelphia Union
  • VeikkausTV
02:30
Orlando City Orlando City FC Dallas FC Dallas
  • VeikkausTV
03:00
Minnesota Utd. Minnesota Utd. New York City New York City
  • VeikkausTV
03:00
Inter Miami CF Inter Miami CF Portland Timbers Portland Timbers
  • VeikkausTV
04:00
Colorado Rapids Colorado Rapids Nashville SC Nashville SC
  • VeikkausTV
04:00
Sporting KC Sporting KC Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps
  • VeikkausTV
04:30
Real Salt Lake Real Salt Lake Houston Dynamo Houston Dynamo
  • VeikkausTV
23:00
LA Galaxy LA Galaxy Austin FC Austin FC
  • VeikkausTV
Serie B Italiana Serie B Italiana
21:30
  • Playoff
AC Pisa AC Pisa Monza Monza
  • VeikkausTV
Serie C Serie C
20:00
  • Play-Off
Padova Padova Catanzaro Catanzaro
  • OneFootball
21:30
  • Play-Off
Palermo SSD Palermo SSD FeralpiSalò FeralpiSalò
  • OneFootball
Superettan Superettan
14:00
Utsiktens BK Utsiktens BK Skövde AIK Skövde AIK
  • Discovery+
14:00
Örgryte IS Örgryte IS Dalkurd FF Dalkurd FF
  • Discovery+
16:00
Örebro SK Örebro SK Brommapojkarna Brommapojkarna
  • Discovery+
Superliga de Letonia Superliga de Letonia
16:00
FK Spartaks Jurmala FK Spartaks Jurmala FK Tukums 2000 FK Tukums 2000
  • OneFootball
Úrvalsdeild Karla Úrvalsdeild Karla
19:30
Víkingur R Víkingur R KA Akureyri KA Akureyri
  • OneFootball
22:15
FH Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur KR Reykjavík KR Reykjavík
  • OneFootball
22:15
Fram Reykjavík Fram Reykjavík Valur Reykjavík Valur Reykjavík
  • OneFootball
Veikkausliiga Veikkausliiga
16:00
KuPS KuPS HJK Helsinki HJK Helsinki
  • Ruutu
16:00
HIFK HIFK FC Honka FC Honka
  • Ruutu
18:30
IFK Mariehamn IFK Mariehamn VPS VPS
  • Ruutu
Maanantai, 30.5.2022
1. Divisjon 1. Divisjon
19:00
Stabaek Stabaek Kongsvinger Kongsvinger
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
SK Brann SK Brann Mjondalen IF Mjondalen IF
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
KFUM Oslo KFUM Oslo Skeid Skeid
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Grorud IL Grorud IL IL Stjørdals-Blink IL Stjørdals-Blink
  • Discovery+
  • Ruutu
19:00
Raufoss Fotball Raufoss Fotball Åsane Fotball Åsane Fotball
  • Discovery+
  • Ruutu
MLS MLS
04:30
Seattle Sounders Seattle Sounders Charlotte FC Charlotte FC
  • VeikkausTV
Tiistai, 31.5.2022
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
18:30
FC Honka FC Honka Åland United Åland United
  • Ruutu
Keskiviikko, 1.6.2022
FIFA Copa Mundial Catar 2022 FIFA Copa Mundial Catar 2022
21:45
  • Play-Off Semi-Final UEFA
Escocia Escocia Ucrania Ucrania
  • V Sport2 Suomi
  • Viaplay.fi
Finalissima Finalissima
21:45
Italia Italia Argentina Argentina
  • To be confirmed
UEFA Nations League UEFA Nations League
19:00
Polonia Polonia Gales Gales
  • To be confirmed
Torstai, 2.6.2022
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
18:30
NJS NJS HPS HPS
  • Ruutu
UEFA Nations League UEFA Nations League
19:00
Georgia Georgia Gibraltar Gibraltar
  • To be confirmed
19:00
Bulgaria Bulgaria Macedonia Norte Macedonia Norte
  • To be confirmed
19:00
Chipre Chipre Kosovo Kosovo
  • To be confirmed
19:00
Estonia Estonia San Marino San Marino
  • To be confirmed
21:45
Espanja Espanja Portugal Portugal
  • To be confirmed
21:45
Eslovenia Eslovenia Suecia Suecia
  • To be confirmed
21:45
Israel Israel Islandia Islandia
  • To be confirmed
21:45
Irlanda del Norte Irlanda del Norte Grecia Grecia
  • To be confirmed
21:45
Serbia Serbia Noruega Noruega
  • To be confirmed
21:45
Tšekki Tšekki Sveitsi Sveitsi
  • To be confirmed
21:45
Albania Albania Rusia Rusia
  • To be confirmed
Perjantai, 3.6.2022
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
18:30
FC Ilves FC Ilves KuPS KuPS
  • Ruutu
UEFA Nations League UEFA Nations League
17:00
Kazajistán Kazajistán Azerbaiyán Azerbaiyán
  • To be confirmed
19:00
Letonia Letonia Andorra Andorra
  • To be confirmed
21:45
Bélgica Bélgica Alankomaat Alankomaat
  • To be confirmed
21:45
Francia Francia Dinamarca Dinamarca
  • To be confirmed
21:45
Kroatia Kroatia Austria Austria
  • To be confirmed
21:45
Eslovaquia Eslovaquia Bielorrusia Bielorrusia
  • To be confirmed
21:45
Bielorrusia Bielorrusia Eslovaquia Eslovaquia
  • To be confirmed
21:45
Liechtenstein Liechtenstein Moldavia Moldavia
  • To be confirmed
Lauantai, 4.6.2022
Danish Women's League Danish Women's League
15:00
HB Køge HB Køge Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring
  • Viaplay.fi
15:00
Kolding IF Kolding IF Brondby IF Brondby IF
  • Viaplay.fi
15:00
FC Thy-Thisted Q FC Thy-Thisted Q Nordsjælland Nordsjælland
  • Viaplay.fi
UEFA Nations League UEFA Nations League
16:00
Armenia Armenia República Irlanda República Irlanda
  • To be confirmed
19:00
Suomi Suomi Bosnia Bosnia
  • To be confirmed
19:00
Hungría Hungría Englanti Englanti
  • To be confirmed
19:00
Lituania Lituania Luxemburgo Luxemburgo
  • To be confirmed
21:45
Italia Italia Alemania Alemania
  • To be confirmed
21:45
Montenegro Montenegro Rumanía Rumanía
  • To be confirmed
21:45
Turquía Turquía Islas Feroe Islas Feroe
  • To be confirmed
Sunnuntai, 5.6.2022
Damallsvenskan Damallsvenskan
PD
Hammarby Hammarby AIK Fotboll AIK Fotboll
  • Viaplay.fi
PD
Linköpings FC Linköpings FC FC Rosengard FC Rosengard
  • Viaplay.fi
PD
Eskilstuna United Eskilstuna United Vittsjö GIK Vittsjö GIK
  • Viaplay.fi
PD
Brommapojkarna Brommapojkarna BK Häcken BK Häcken
  • Viaplay.fi
PD
Djurgårdens IF Djurgårdens IF Kalmar FF Kalmar FF
  • Viaplay.fi
PD
Kristianstads DFF Kristianstads DFF Örebro SK Örebro SK
  • Viaplay.fi
PD
Piteå IF Piteå IF Umeå IK Umeå IK
  • Viaplay.fi
Kansallinen Liiga Kansallinen Liiga
16:00
PK-35 PK-35 FC Honka FC Honka
  • Ruutu
18:00
Åland United Åland United HJK Helsinki HJK Helsinki
  • Ruutu
MLS MLS
02:00
Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps Real Salt Lake Real Salt Lake
  • VeikkausTV
UEFA Nations League UEFA Nations League
16:00
San Marino San Marino Malta Malta
  • To be confirmed
19:00
Chipre Chipre Irlanda del Norte Irlanda del Norte
  • To be confirmed
19:00
Gibraltar Gibraltar Macedonia Norte Macedonia Norte
  • To be confirmed
21:45
Suecia Suecia Noruega Noruega
  • To be confirmed
21:45
Portugal Portugal Sveitsi Sveitsi
  • To be confirmed
21:45
Serbia Serbia Eslovenia Eslovenia
  • To be confirmed
21:45
Tšekki Tšekki Espanja Espanja
  • To be confirmed
21:45
Bulgaria Bulgaria Georgia Georgia
  • To be confirmed
21:45
Kosovo Kosovo Grecia Grecia
  • To be confirmed
Maanantai, 6.6.2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
19:00
Letonia Letonia Liechtenstein Liechtenstein
  • To be confirmed
21:45
Islandia Islandia Albania Albania
  • To be confirmed
21:45
Israel Israel Rusia Rusia
  • To be confirmed
21:45
Kroatia Kroatia Francia Francia
  • To be confirmed
21:45
Austria Austria Dinamarca Dinamarca
  • To be confirmed
21:45
Eslovaquia Eslovaquia Kazajistán Kazajistán
  • To be confirmed
21:45
Bielorrusia Bielorrusia Azerbaiyán Azerbaiyán
  • To be confirmed
21:45
Andorra Andorra Moldavia Moldavia
  • To be confirmed
Tiistai, 7.6.2022
UEFA Nations League UEFA Nations League
19:00
Suomi Suomi Montenegro Montenegro
  • To be confirmed
21:45
Italia Italia Hungría Hungría
  • To be confirmed
21:45
Alemania Alemania Englanti Englanti
  • To be confirmed
21:45
Bosnia Bosnia Rumanía Rumanía
  • To be confirmed
21:45
Escocia Escocia Ucrania Ucrania
  • To be confirmed
21:45
Islas Feroe Islas Feroe Luxemburgo Luxemburgo
  • To be confirmed
21:45
Lituania Lituania Turquía Turquía
  • To be confirmed
Keskiviikko, 8.6.2022
Damallsvenskan Damallsvenskan
PD
Örebro SK Örebro SK Hammarby Hammarby
  • Viaplay.fi
PD
AIK Fotboll AIK Fotboll Piteå IF Piteå IF
  • Viaplay.fi
PD
BK Häcken BK Häcken Eskilstuna United Eskilstuna United
  • Viaplay.fi
PD
Djurgårdens IF Djurgårdens IF Brommapojkarna Brommapojkarna
  • Viaplay.fi
PD
Kalmar FF Kalmar FF FC Rosengard FC Rosengard
  • Viaplay.fi
PD
Vittsjö GIK Vittsjö GIK Kristianstads DFF Kristianstads DFF
  • Viaplay.fi
PD
Umeå IK Umeå IK Linköpings FC Linköpings FC
  • Viaplay.fi
UEFA Nations League UEFA Nations League
21:45
Bélgica Bélgica Polonia Polonia
  • To be confirmed
21:45
Escocia Escocia Armenia Armenia
  • To be confirmed
21:45
República Irlanda República Irlanda Ucrania Ucrania
  • To be confirmed
21:45
Gales Gales Alankomaat Alankomaat
  • To be confirmed
Lisää päiviä

Eniten Suomessa tarjolla olevaa jalkapallotietoa televisiossa tänään on koottu tähän viikoittaiseen tv-ohjelmaan, joka kertoo kaikki sekä avoimilla että maksullisilla televisiokanavilla televisioidut ottelut.

Lähipäivinä vahvistetaan yhteensä 188 suoraa jalkapallo-ottelua 25 eri kilpailusta. Korostamme, että 15 televisioidaan avoimesti, ja siksi se on tapa katsella jalkapalloa ilmaiseksi televisiosta ja verkossa. Muut 173 nähdäksesi sinun tulee olla jonkin Suomessa markkinoitavan maksuoperaattorin tilaaja.